На 18 февруари (сряда) от 19:00 ч. в ONE Gallery ще бъде открита самостоятелната изложба "Perfect Existence" на визуалната артистка Ина Василева, с куратор Десислава Зафирова.
Повече за изложбата "Perfect Existence"
Проектът разглежда темата за „перфектното съществуване“ като съвременна културна фикция – продукт на визуална свръхпроизводство, алгоритмична селекция и социални очаквания. Това е изложба за натиска да бъдеш цялостен в свят, който фрагментира идентичността. „Вместо да репрезентира перфектността, Василева анализира нейната архитектура – онези механизми, които я превръщат в социална норма и вътрешно изискване“, отбелязва кураторът Десислава Зафирова.

В изложбата са представени серии от минималистични визуални композиции, характеризиращи се с редуцирана цветова палитра и прецизна светлинна драматургия. Пространството е конструирано като инсталационна среда, в която произведенията не са подредени линейно, а изграждат фрагментирана, почти медитативна среда за възприятие. Така зрителят не просто наблюдава образите, а се движи през тях – преживява пространство на забавяне и вътрешна рефлексия.
"Перфектността тук не е повърхност, а момент на вътрешно балансиране – точка, в която уязвимостта се превръща в източник на светлина", посочва още Зафирова.
"Perfect Existence" се вписва в съвременния художествен дискурс за постистината, дигиталната хибридност и перформативната идентичност. Проектът предлага алтернатива на нуждата от непрекъснато валидиране и видимост, като насочва вниманието към преживяването, забавянето и личното възприятие.

Изложбата може да бъде разгледана в ONE Gallery след откриването до 10 март.
